Uygun Bütçeli Arabaları Nasıl Bulabilirim

Uygun Bütçeli Arabaları Nasıl Bulabilirim
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 362 kez okundu.

Arabalar ulaşım sağladığımız ve günümüzde sıklıkla kullanlan araçlardır. Zamandan tasarrufun sağlandığı bu ürünler ile bir yerden başka bir yere ulaşım oldukça kolay bir hal almıştır. Bu durum da ara sahibi olmayan birçok kişi kendi bütçesine uygun araba markaları ve modelleri için araştırma yapmaktadır. Araba markaları olarak incelense de aslında nereden alınacağı konusu da oldukça önemli bir detaydır. Satın alma işlemi bir galeriden, bir kişiden ya da internet üzerinden yapılabilmektedir. İnternette her bütçeye uygun model ve markalar olmasına rağmen bu noktada işin içine güvenilirlik girmektedir. Çünkü sitelerde verilen bilgiler ve paylaşılan resimler gerçek ile bağdaşmayabilmektedir. Bu da uygun bütçede bir arabanın nereden alınabileceği konusunda akıllarda soru işareti bırakmaktadır.

Uygun Araba Modelleri Nereden Alınır?

Arabalar modellerine ve satışa sunuldukları yıllara göre fiyat almaktadır. Ayrıca satılacak olan araba ikinci el ise yapılmış olan kilometresi, varsa kazası gibi durumlar da fiyatı etkilemektedir. Tüm araba markaları içinde ilk seçenek galeriler olsa da genelde buralardan alım pek tercih edilmemektedir. Çünkü galeri sahipleri aldıkları araçları satarken üzerine bir miktar da kar payı ekler. Bu durumda da arabanın fiyatı yükselir. Diğer bir seçenek araç sahibi ile birebir görüşme sonucunda satın alma işlemidir. Burada hem araç sahibi ile pazarlık yapılabilir hem de araç canlı olarak görülebilir. Diğer bir seçenek de internet ilanları üzerinden araç bulmaktır. Bu sitelerde uygun fiyatlı ve istenilen modellerde araçlar kolaylıkla bulunabilir. Ancak bu sitelerde araca ait verilen resim ve bilgiler hakkında yanlışlıklar olmaktadır. Her site ve her araba için geçerli olmasa da bu durumun varlığı kafa karıştırır.

Uygun Araba Modelleri Nelerdir?

Uygun araba modeli tanımı kişilerin ayırdığı bütçeye göre değişiklik gösterebilir. Bazıları için bu 40-50 bin civarı iken bazıları için bu 20-30 bin civarında olabilmektedir. Bu durumda uygun bir model aranıyorsa satış yapan noktalardan ya da kişilerden istenilen marka ve modele göre fiyat istemi yapılabilir ve bunun sonucunda karar verilebilir. Araba markaları listesi için genel olarak bakılacak olursa Fiat, Tofaş, Opel, Volkswagen, Ford ve Renault gibi seçenekler mevcuttur.

Uygun Bütçeli Arabaları Nasıl Bulabilirim Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. ılgaz dedi ki:

  Eğer sağlam araştırmalar yapılırsa kaliteli araba markalarından 20-30 bin TL arasında sağlam bir araç alınabilir.

 2. yüksel dedi ki:

  Açıkçası Volkswagen uygun bütçelinin en üst seviyesi olarak geçiyor ancak bence tercih edilmesi gereken bir marka. Alındığında uzun zaman bu araçtan yararlanılabilir ve kullanılabilir.

 3. Sırrı dedi ki:

  Gerçekten 20-30 bin TL’ye çok kaliteli markaların uzun süreli kullanan modelleri bulunabilir. Bu nedenle de tercih edilebilir modeller bulunabilir diyebiliyoruz.

 4. Süleyman dedi ki:

  40-50 bin civarında Volkswagen marka bir araca sahip olmak gerçekten mümkün. Ben özellikle bu miktarlarda güvenilir bir araç için Volkswagen markasını tercih ederdim.

 5. Ferhat dedi ki:

  Volkswagen ve Renault markalarının uygun bütçelileri bulunursa kesinlikle bu marka değerlendirilmelidir.

 6. Kamil dedi ki:

  Eğer uygun bütçe aranıyorsa ben Tofaş ve Fiat taraftarıyım açıkçası. Gerçekten uygun miktarlarda güzel araçlara binilebilir. Özellikle Tofaş bir kişinin direksiyon eğitimi açısından mutlaka denemesi gereken bir marka.

 7. Mert dedi ki:

  Uygun bütçe açısından Fiat ve bazı Fransız araba markalarını bende önerebilirim. Özellikle titiz ikinci el araştırmalarında bu markaların güzel araçlarına sahip olabilmek mümkün.

 8. Serap dedi ki:

  Uygun bütçe denilince açıkçası benim aklıma direk Fiat markası geliyor. Gerçekten belirttiğiniz miktarlarda çok uygun, konforlu ve güçlü bir araca bu markada sahip olunabilmesi mümkün.

 9. sarp dedi ki:

  Uygun bütçeli olarak bulunabilecek olan araba markaları arasında ben en çok Fiat markasını tercih ederdim. Gerçekten araçların konforu ve gücü arasından da bakıldığında gerçekten tercih edilmesi gereken bir marka.

 10. Pürmüz dedi ki:

  Fiyat açısından uygunun bir tık üstü tercihler yapılmalı ve bence araç alımlarında Alman araba markası olan Volkswagen tercih edilmeli.

 11. Nermin dedi ki:

  20-30 bin TL civarında uygun araçlar ikinci el olarak bulunabilir aslında. Fiat en başta verilebilecek bu civarlardaki örnekler arasında.

*

Sayfa başına git