Pahalı Araba Modelleri Göz Kamaştırıyor

Pahalı Araba Modelleri Göz Kamaştırıyor
16 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 372 kez okundu.

Arabalar bazen ihtiyacı karşılamak bazen de hız tutkusuna cevap vermesi amacı ile alınan tüketim ürünleridir. Bu araçlar kendi içinde farklı motor gücü, kapasitesi, modeli ve rengi gibi birçok özelliğe bağlı olarak farklılık göstermektedir. Araba markaları adına farklı şekillerde üretim ile satışa sunulan bir ürün olsa da genel olarak bakıldığında birbirine benzeyen yapılar ile donatılmaktır. Ancak bazı arabalar diğerlerine göre daha pahalı olarak satılmaktadır. Bunun sebebi ünlü bir kişiye ait olması, eski bir döneme ait olması, son teknoloji ürünlerin kullanımı, maksimum hız limitinin yüksek olması gibi birçok faktöre bağlıdır.

Pahalı Araba Modelleri Nelerdir?

Arabalar günümüzde hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan ürünlerdir. Bu araçlar içinde çeşitli seçenekler kullanıcılara sunulmuştur. Tüm araba markaları arasında bir inceleme yapılarak dünyadaki en pahalı araba modellerinin bir listesi oluşturulmuştur. Bu listeye göre ilk sırada 38 milyon dolar ile 1962 yapımı Ferrari 250 GTO gelmektedir. Listenin devamında 29 milyon dolar ile  1954 yapımı Mercedes-Benz W196, 27 milyon dolar ile 1967 yapımı Ferrari 275 GTB, 26 milyon dolar ile 1964 yapımı Ferrari 275 GTB/C Speciale, 18 milyon dolar ile 1961 yapımı Ferrari 250 GT SWB California Spider, 16 milyon dolar ile 1957 yapımı Ferrari 250 Testa Rossa, 14 milyon dolar ile  1964 yapımı Ferrari 250 LM 6107, 11 milyon dolar ile 1936 yapımı Mercedes-Benz 540K Special Roadster , 10 milyon dolar ile 1931 yapımı Duesenberg Model J, 10 milyon doları zorlayan fiyatı ile 1931 yapımı Bugatti Royale Kellner Coupe ve 8 milyon dolar ile Maybach Exelero gelmektedir.

Dünyanın En Pahalı Arabası Nedir?

Az önce belirtilen arabalar genelde koleksiyoncu kişilerde bulunan araçlardır. Bunların dışında satışa sunulan dünyadaki en pahalı araba spor tarzda üretim yapan Lamborghini’nin 50. yılına özel tasarladığı Veneno’dur. Bu aracın şuanki fiyatı 3.900.000 dolardır. Yani yaklaşık olarak 15 milyon tl gibi bir fiyatı bulunmaktadır. Araba markaları listesi genelinde en pahalı araca sahip olan firma bu üründen sadece 9 adet üretilmiştir.

Pahalı Araba Modelleri Göz Kamaştırıyor Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. Caner dedi ki:

  Pahalı arab denince aklına ferari ve porche gelen insanların okuması gereken bir yazı şunu aklınızdan çıkartın artık belirli markalar yok bu piyasada yazı için de teşekürler admin devamını bekliyorum 🙂

 2. Can dedi ki:

  Pahalı araba denince akla gelen modeller ferrari ve porche dan öteye gitmiyor bu yazı sayesinde artık birileri farklı modellerin olduğu konusunda bilgi sahibi olabşilir

 3. fırat dedi ki:

  En pahalı aracın 15 milyon TL 9 adet üretiliyor olması binen kişileri oldukça hayran bırakacak. Şahsen sadece 9 adet üretilen bir araca binmek benim için büyük bir şey olurdu.

 4. Kemal dedi ki:

  Arabaların fiyatlarına baktığımda resmen dudağım uçukladı, ömrüm boyunca belki de binemeyeceğim araçlar bunlar

 5. Selim dedi ki:

  Ferrari’nin GTB modelini bizzat araştırmış bulunmaktayız. Araç gerçekten oldukça kaliteli donanım ve özelliklere sahip. Şahsen benim çok hoşuma gitti.

 6. remzi dedi ki:

  Gerçekten fiyatlar oldukça uçuk ama araba modellerine bakıldığında iyi seçenekler ile karşılaşabiliyoruz.

 7. Leyla dedi ki:

  Pahalı araba modelleri denilince benim de aklıma direk bu belirttiğiniz araçlar geliyor. Keşke bir gün bu araçları deneme fırsatı bulabilsem. Gerçekten sahip olmayı çok isterdim.

 8. Caner dedi ki:

  Pahalı araba markaları olarak belirttiğiniz araçların fiyat listesi gerçekten oldukça uçuk. Zannediyorum ki hayatım boyunca çalışsam bile bu markaların modellerine ulaşamam ne yazık ki…

 9. Pınar dedi ki:

  Pahalı arabalara binmeyi gerçekten herkes ister. Açıkçası benim de bu tür modelleri kullanma isteğim her zaman olmuştur ama ne yazık ki fırsatım sanırım hiç olmayacak.

 10. Remzi dedi ki:

  Vermiş olduğunuz modeller ve bunların fiyatları açıkçası gerçekten çok uçuk. Keşke bunları alacak maddi durumum olsa ama hiçbir zaman olmayacak gibi duruyor.

*

Sayfa başına git