Orta Sınıf Klasmanı İçin Araba Modelleri

Orta Sınıf Klasmanı İçin Araba Modelleri
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 324 kez okundu.

Arabalar performans gücü, motor özellikleri, satışa sunulduğu yıl, boyutu gibi birçok özelliklere bağlı olarak satışa sunulmaktadır. Buna bağlı olarak fiyatı da değişiklik göstermektedir. Araba markaları kısmına dikkat edildiğinde de değeri değişen bir üründür. Bir aracın uzunluk ölçüsü, iç kısmının hacmi ve satış fiyatı temek alınarak bir değerlendirme yapılmaktadır. Bunlar A ile başlayıp F’ ye kadar devam etmektedir. Ayrıca S sınıfı da bulunmaktadır.  A sınıfında mini otomobiller, B sınıfında küçük otomobiller, C sınıfında alt orta otomobiller, D sınıfında orta üst otomobiller, E sınıfında üst otomobiller, F sınıfında lüks otomobiller ve S sınıfında da spor otomobiller bulunmaktadır.

Orta Sınıf Otomobiller Nelerdir?

C ve D sınıfı olarak 2 farklı grupta bulunan orta sınıf için C alt orta ve D üst orta anlamına gelmektedir. Tüm araba markaları içinde C segmentinde Focus, Golf ve Astra gibi otomobiller vardır. Şehir içinde rahat bir kullanıma sahip olan ve geniş bir kasa yapısı ile üretilen bu araçlar çocuklu geniş aileler için idealdir. Bu sınıf içindeki modeller Ford Focus, Toyota Auris, Audi A3, Mazda 3, Opel Astra ve Seat Leon gibi modeller bulunmaktadır. Opel astra fiyat/performans bakımından C sınıfının en iyisi olma niteliğinde bir araçtır.

Orta Sınıf Otomobillerin Özellikleri Nelerdir?

Opel astra C segmenti olan orta sınıfta en iyi olma yolundadır. Araba markaları listesi içinde bu araç elektronik denge programı bulunuyor.  Aktif devrilme koruması olan araçta yağmur sensörü, 9 adet farklı aydınlatma modu, kör nokta uyarı sistemi, trafik işareti tespit sistemi, uzak far asistanı, anahtarsız giriş sistemi, bluetooth bağlantısı, usb girişi gibi özellikleri bulunmaktadır. Orta sınıf klansmanında yer alan ve özellikleri ve fiyatı ile göz dolduran diğer bir araç da Seat Leon’dur. 63.000  lira satış fiyatı olan araçta Opel astra benzeri yağmur sensörü bulunmaktadır. Ayrıca elektronik stabilite kontrolü, hız sabitleyici, evden geliş fonksiyonu, evden çıkış fonksiyonu, çift bölgeli otomatik klima ve ikincil çarpışma freni gibi birçok özelliği de bünyesinde bulundurmaktadır.

Orta Sınıf Klasmanı İçin Araba Modelleri Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. mehmet dedi ki:

  Volkswagen markasından lan Golf bu seçenekler arasında tercih edeceğim türdür. Hem güvenilir olması hem de konforu açısından ben olsam bu arabayı tercih ederdim.

 2. yusuf dedi ki:

  Golf’ün yeni serileri gerçekten hem çok yüksek performanslar veriyor hem de lüks sınıfına giriyor. Benim tercihim bu yönde olurdu.

 3. Sırrı dedi ki:

  Orta sınıf markalar arasında Seat Leon serisinin direk tercih edilebilecek bir seçenek olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla da sorunsuz bir şekilde tercih edilebilecek bir model.

 4. levent dedi ki:

  Audi A3 serilerinde hem hız hem de yakıt tüketimi açısından istenilen özellikler bulunabilir. Ben orta sınıf olarak alacak olsam bu modeli ve markayı tercih ederdim.

 5. Müslüm dedi ki:

  Ben orta sınıfta bu sunulan seçenekler arasında Golf’ü tercih ederim. Özellkle yeni kasaları ve 2.0 motorları insana muhteşem bir sürüş keyfi yaşatıyor.

 6. Selda dedi ki:

  Orta sınıf klasmanında tercih edebileceğim ve tavsiye edebileceğim araba markaları arasında Seat markası ön planda yer alıyor. Alman araba markası olması da tabi ki bu konuda büyük bir etken.

 7. Lütfü dedi ki:

  C segmentinde yer alan Golf gibi araçlara belki bir süre sonra sahip olabilirim. Özellikle Golf modeline binmeyi, kullanmayı, sahip olmayı çok istiyorum açıkçası.

 8. Faruk dedi ki:

  Açıkçası orta sınıf olarak saydığınız Seat Leon benim için çok uçuk bir model, gerçekten de sevdiğim bir model. Bence kesinlikle değerlendirilmeli.

*

Sayfa başına git