Opel Markasının En Çok Satılan Modelleri

Opel Markasının En Çok Satılan Modelleri
6 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 260 kez okundu.

Opel, dünyadaki en eski otomobil markalarından biridir. Temeli 1800’lü yılların sonlarına dayanan bir firmadır. Alman araba markaları arasında yer alan Opel’in kuruluş yeri ise tam olarak,Rüsselsheim şehridir. Yalnızca araç üretimi yapmakla kalmayıp elde ettiği geliri sosyal sorumluluk projeleri için de kullanmaktadır. Günümüzde en çok gelir elde eden firmalardan biridir aynı zamanda. “Biz araba ile yaşıyoruz.” anlamına gelen bir mottoları da bulunuyor. Birçok model yelpazesi ile beraber günümüzde en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.
Opel hem otomobil hem de ticari araç üretimi yapmakta olan markalardan biridir. Ticari araçları içerisinde, Movano, Vivaro, Combi gibi modelleri bulunuyor. Ülkemiz kapsamında tercih edilen Opel modelleri içinde ise, Opel Corsa, Opel Meriva, Astra, Zafira, Combo ve Tigra gibi modelleri bulunuyor. Dünya çapında en çok tercih edilen Opel Alman araba modelleri içerisinde ise, Opel GT, Sintra, Vivaro gibi seçenekleri bulunmaktadır. En çok satılan modellerinden biri olan Astra 1898 yılından beri üretim kapsamındadır. Aynı şekilde birçok model çok eski zamanlardan bu yana geliştirilerek yenilenmektedir.

Opel’in Kuruluşu

Opel, 1862 yılından bu yana Almanya merkezli araba üreten bir firmadır. Adam Opel tarafından kurulmuş ve ismini almıştır. İlk olarak 1899 yılında ilk arabasını insanların bilgisine sunmuştur. Toplam 6 farklı ülkede birçok üretim firması bulunmaktadır.General Motors bünyesine ise 1929 yılında girmiştir. İkinci Dünya Savaşı’na gelinmeden önce de Opel Alman arabaları içerisinde adını çoktan duyurmuştur. Savaş sonrası dönemde, o sürecin durgunluğunu atarak dünya piyasasında adından söz ettirmeye başlamıştır. Günümüzde, en modern araç üretim tesislerinden birine sahiptir. Otomobil üretiminin yanı sıra enerji konulu araç denemeleri de yapmaktadır.

Opel Markasının En Çok Satılan Modelleri Konusuna 12 Yorum Yapıldı
 1. Samet dedi ki:

  Ben opel markasının araçlarını şahsen seviyorum, güç açısından istenilen performansı verirken üstelik araçlarında yüksek yakıt tüketimleri de çoğu zaman olmuyor

 2. Günay dedi ki:

  Opelde tercih edebileceğim en güzel model Vectra modeli. Yakıt tüketimi açısından bazı kişilerin sorunlu bulmasına rağmen araç benim gerçekten çok hoşuma gidiyor.

 3. tarık dedi ki:

  opel özellikle yakıt tüketimi konusunda büyük bir avantaj sağlıyor diğer markalara göre. Bu nedenle araba tercihlerinde opel seçeneğinin değerlendirilmesini tavsiye edebiliyorum.

 4. Uğur dedi ki:

  opel markasında en çok corsa serilerini seviyorum. Gerçekten araçlar oldukça uygun donanımlara sahip

 5. Koray dedi ki:

  Opel vecra 1998 babamın ilk arabası idi , gerek sağlamlığı gerek ergonomik açıdan tam bir aile arabası idi , opel piyasada zor rakiplerinin olmasına rağmen kendine özgü tarzı ile adından söz ettiriyor.

 6. Duman dedi ki:

  Opelin en çok sevdiğim modeli Vectra modelleri, özellikle eski kasalarına hayrandım ve hala hayranım. Baktığımda çok satan modelleri arasında bu Vectrayı da görebiliyorum.

 7. Melek dedi ki:

  Opel markasının aslında en sevdiğim modelleri arasında Astra ve Vectra modelleri. Ancak bu araçların tüketiminin biraz fazla olduğunu duymuştum.

 8. Arzu dedi ki:

  Ben de Melek arkadaşıma katılıyorum ben daha çok Opel markasında Astra modellerini seviyorum, sürüş keyfi ve konfor açısından gerçekten güzel bir araç bence.

 9. Ferhat dedi ki:

  Opel markasının araçlarında genellikle ben görüntüyü çok seviyorum. Astra, Vectra gibi modellerini de deneme fırsatım oldu ve şahsen çok beğenmiştim. Ama Melek’e katılıyorum yakıt tüketimi açısından biraz tuzlu araçlar.

 10. Elif dedi ki:

  Opel’in özellikle araçlarında görüntüsünü çok beğeniyorum. Bu görüntü durumunun yanında kaliteli araçlar üretmesi de benim ilgimi çekiyor bence değerlendirilmesi gereken bir marka.

 11. Timur dedi ki:

  Opel markasının Vectra aracının eski kasa tipini bir ara deneme fırsatım olmuştu. Şahsen ben çok memnun kalmıştım, tabi ki şimdi yeni kasa tipleri daha uygun görünüyor.

 12. Serkan dedi ki:

  Alman araba markaları arasında yer alması benim için en önemli özelliği arasında yer alıyor, bunun yanında Opel markasının araçlarını da performans olarak çok iyi buluyorum.

*

Sayfa başına git