En Hızlı Arabaların Listesi Burada

En Hızlı Arabaların Listesi Burada
13 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 454 kez okundu.

Arabalar  hızlı ulaşım sağlayan ve zaman tasarrufu yaptıran makinelerdir. İcadından bu yana zamanla gelişen ve hem hız hem dış görünüş hem de mekanik özellikler açısından sürekli iyileştirmeler yapılmıştır. Tüm araba markaları açısından da bu belirtilen özellikleri sıralı bir şekilde bulmak mümkün. Markalar içinde spor tarzda üretim yapanlar hız açısından daha yüksek derecelere ulaşan şekillerde üretim yapmaktadırlar. Bu konuda en çok bilinen markalarda birisi olan Bugatti, çıkardığı Veyron serisi ile 2010 yılının en hızlı arabası unvanını almıştır. Bu araç saatte 431.072 km hız yapabilecek kapasiteye sahiptir. Ancak 2014 yılında Hennessey Venom bu unvanı saatte 431.31 km ile Bugatti Veyron’dan aldı.

En Hızlı Arabalar Nelerdir?

Hızı sevenler için arabalar tercih edilen ürünlerdir. Bu konuda birçok marka hız kapasitelerinde sınırları zorlamaktadır. Araba markaları listesi içinde dikkat edildiğinde genelde spor tarzda üretim yapılan modeller için hız sınırları oldukça yüksektir. Bu konuda ilk sırada 439 km/s hız yapabilen SSC Ultimate Aero bulunmaktadır. Devamında yine 439 km/s hıza sahip Koenigsegg Agera R gelmektedir. Listeye bakarsak bu araçtan sonra 431 km/s hızla Hennessey Venom GT, 431 km/s hızla Bugatti Veyron Super Sport, 399 km/s hızla Saleen S7 Twin Turbo, 394 km/s hızla Koenigsegg CCX, 386 km/s hızla McLaren F1, 375 km/s hızla Zenvo ST1, 362 km/s hızla Noble M600, 362 km/s hızla Gumpert Apollo şeklindedir. Ancak zirveye yeni bir araba gelmeye hazırlanıyor. 2018 model Bugatti Chiron dünyada 1500 beygir güce sahip ilk araç olan bu araba için maksimum hız limiti şuanda bilinmiyor.

Arabaların Fiyatları Ne Kadardır?

Arabalar bulundurdukları özellikler, satışa sunuldukları yıl ve modellere göre fiyatlandırılmaktadır. Araba markaları bazında değerlendirildiğinde spor tarza üretim yapan firmalar oldukça yüksek fiyatlara sahiptir. Gene olarak bakacak olursak Bugatti Veyron Super Sport 1.6 milyon pound yani yaklaşık 6.5 milyon tl, Saleen S7 Twin Turbo 555.000 dolar yani yaklaşık 2.250.000 tl olmaktadır. En çok bilinen modellerden olan Lamborghini 50. yılına özel Lamborghini Veneno 4 milyon dolara yakın bir maliyet ile dünyanın en pahalı arabaları arasındadır.

En Hızlı Arabaların Listesi Burada Konusuna 12 Yorum Yapıldı
 1. Selahhatin dedi ki:

  Araba konusunda hız meraklısı biri değildim taki bu yazıya kadar ucuza kaliteli bir araba için birçok seçenek bulunmakta. Güvenli olmadığına inanırdım ama adamlar her şeyini koymuş teşekürler güzel bir yazı olmuş admin.

 2. Serdar dedi ki:

  2018 model Bugatti Chiron’un beygir gücünü gördükten sonra gerçekten hız limitini merak ettim. Mükemmel!

 3. Latif dedi ki:

  Hızlı araba olarak aklıma direk ferrari falan gelirdi bu yazıyla yeni modellerde öğrenmiş oldum

 4. Sırrı dedi ki:

  Açıkçası araçların hız ve kalitesi fiyatlarına da yansımış.Özellikleri çok iyi ama araçlar da bir o kadar pahalı tabiki.

 5. Serkan dedi ki:

  439 km hızı bulunan bir aracı ilk defa duyuyorum.. Gerçekten mükemmel bilgiler öğrendim bu site sayesinde

 6. Ahmet dedi ki:

  Belirttiğiniz hızlı araba markaları arasında açıkçasını söylemek gerekirse bir de Bugatti markasını biliyorum, yani onu da denemedim ama duydum.

 7. Nermin dedi ki:

  Gerçekten belirttiğinize göre araçların hızı mükemmel. Ancak bende bunları alacak para olsa bile bu kadar basabilecek, hız yapabilecek yürek yok. Resmen canını ortaya koymak demek bu hızlar..

 8. Abdullah dedi ki:

  Bugatti Veyron en çok aralarında tuttuğum araçlar arasında. Bu aracın ne yakıt tüketimine ne de satın alımına param yetişmez ama gerçekten özellikleri açısından araştırdığım kadarıyla mükemmel bir araç.

 9. Kamil dedi ki:

  SSC Ultimate Aero aracı şu an piyasada en hızlı araba markası. 439 km hıza özellikle Türkiye’de ulaşabilecek, bu hızı kaldıracak yol nadir rastlansa da herkesin elde etmek istediği bir araç.

 10. Talat dedi ki:

  SSC Ultimate Aero bu modeli daha öncesinden de araştırmıştım. Ama bildiğim kadarıyla resmi olarak hız durumu oluşmadığı ve aynı yolda ölçülmediği için Gines rekorlar kitabı bu rekoru kabul etmiyor.

 11. Tarık dedi ki:

  Bu rakamlar benim hayatım boyunca çalışsam elde edemeyeceğim şekilde belirlenmiş resmen. Açıkçası bu tür markalara hiçbir zaman sahip olamayacağım ne yazık ki

 12. Tamer dedi ki:

  Araçların hızı tabi ki belirttiğiniz gibi çok iyi, ama bu belirtilen fiyatlar da gerçekten çok yüksek. Keşke bu şekilde araçlara sahip olabilme şansım olsa.

*

Sayfa başına git