En Çok Arıza Yapan Alman Araba Markları

En Çok Arıza Yapan Alman Araba Markları
18 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 660 kez okundu.

Otomotiv sanayisinde firmalar güçlü kalabilmek için sürekli kendini yenilemek, geliştirmek zorundadırlar. Firmalara yüksek cirolu paralar kazandıran gittikçe de önemi yükselen bu sektörde, insanların artan ihtiyaçları sebebiyle her gün yeni model arabalar üretilmektedir. Bu sektörde kalabilmek için günceli takip etme geride kalmama prensibi hakimdir. Çünkü otomotiv sektörü rekabete dayalı sektörlerdendir. Ve bu konuda Alman markası kendi farkını ortaya koymaktadır.

Dünya otomotiv sanayisinde liderlik sıralamasında sözü geçer olan Alman marka arabaları günümüzde de prestijli arabalar üretmeye devam etmektedir. Ürettikleri otomobiller ile rakipleri arasında sert rekabetlere girse de Alman marka arabalarının da kendi içerisinde konfor, motor dayanıklılığı,  yakıt sistemi vb. gibi konularda kendi aralarında dayanıklılık sıralanması bulunmaktadır.  Alman marka arabalar denilince akla gelen ilk isimler; Mercedes, BMW, Porsche, Audi, Volkswagen, Opel olmaktadır.

Arıza-Dayanıklılık konusunda kendi bünyesinde yapılan araştırmalara bakılınca, en çok arıza şikayeti ile gelen markanın %43 ile Opel olduğu tespit edilmiştir. Müşterilerden gelen şikayetlerin geneli yakıt sistemi ve direksiyon kutusu kaynaklı hatalar olmuştur. Opel’ den sonra %40 hata oranıyla dördüncü sırada gelen Volkswagen markasıdır. Aynı şekilde bu markada da genel memnuniyetsizlik vites kutusu kaynaklıdır. Volkswagen’i %37 hata oranıyla BMW takip etmektedir. Bu markada görülen genel şikayet ise motor aksamında yaşanılan sorunlardır. BMW’ i takip eden Audi markasında ise %35 oranında şanzımanlardan kaynaklanan hatalar genel şikayeti oluşturmaktadır. Birinci sıralarda yer alan Mercedes Ve Porsche marka arabalardan gelen şikayet oranı ise %20 olup, Alman marka arabaları bünyesinde en iyi araba olma ve dünya piyasasında büyük talep görme özelliklerini korumaktadırlar.

En Çok Arıza Yapan Alman Araba Markları Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. Serdar dedi ki:

  Açıkçası arabayı almayı düşünüyordum ve bu markalara bakarken bir kez daha sayenizde düşünücem. Çok teşekkürler.

 2. Sedat dedi ki:

  Alınabilir model olarak listeme eklicem bilgilendirme için teşekür ederim bu arada

 3. Zafer dedi ki:

  Merecedes BMW ile arasındaki farkı bu konuda da belli etmiş, her açıdan daha üstün bir marka olduğunu her zaman için söylemişimdir.

 4. Ayberk dedi ki:

  Volkswagen’in %37 oranında olması beni çok şaşırttı. Neden bu kadar fazla acaba bir de Alman araba markası sonuçta…

 5. Sefer dedi ki:

  Mercedes ve Porsche gibi Alman araba markalarında bile oran %20lerde, gerçekten çok yüksek değil mi bakıldığı zaman?

 6. Himmet dedi ki:

  Açıkçası çok kaliteli ve güvenilir gördüğüm bazı araba markalarının bu sitede arıza oranlarını çok yüksek buldum, bu kadar fazla oranlar ile karşılaşabileceğimi tahmin etmemiştim.

 7. Sıla dedi ki:

  Ben de ilk baktığımda Volkswagen markasının bu kadar çok arıza oranın bulunduğuna şaşırdım. Açıkçası ben bir aralar Volkswagen Golf kullanmıştım ve hiçbir sorun da yaşamamıştım.

 8. Samet dedi ki:

  Alman araba markaları diyince çok güveniyordum ama gerçekten korktum, Sefer arkadaşımın da dediği gibi en düşük oran bile %20 civarlarında geziyor. Bende Alman araba markalarına göre oldukça yüksek oranlar.

 9. Sırrı dedi ki:

  Anlaşılan o ki Alman araba markası bile olsa şikayet durumları piyasada ve bu Alman araba markalarında da Mercedes ya da BMW markaları tercih edilmeli.

 10. Sümeyra dedi ki:

  Ben Opel Astra modelinde bir araç kullanıyorum. Açıkçası belirttiğiniz oranları çok yüksek buldum belki benim şansıma ama bilmiyorum, ben aracı sıfır aldım ve şu an için çok şükür hiçbir problem ile daha karşılaşmadım.

 11. Namık dedi ki:

  Benim çok güvendiğim araba markalarında arıza oranları beklediğimden fazla çıktı açıkçası. Oldukça şaşırdım bu yüzdesel tablolara.

*

Sayfa başına git